אתר תדמית או דף נחיתה – איך תבחרו את הנכס הדיגיטלי המתאים לעסק שלכם

אנחנו לא נחדש לכם ממש אם נאמר לכם שבכל הנוגע לאינטרנט ובעלי עסקים, הקלישאה המוכרת מאד מדייקת – אם אתה לא שם, אתה לא קיים. יותר מזה, אמנם כבר שנים רבות שנוכחות דיגיטלית הולכת והופכת חשובה יותר ויותר, אך בפרט מאז הקורונה, שפרצה גבולות והפכה את עולם המסחר האלקטרוני לעניין נגיש לכל משתמש, בעלי עסקים יודעים שהעדר נוכחות דיגיטלית יכול לעשות לעסק שלהם רק נזק. לפי מחקר שפרסם אתר SalesLion, 81% מהצרכנים יערכו מחקר אונליין לפני רכישת כל מוצר או שירות! אם קראתם עד לכאן והנהנתם, כנראה שגם אתם בעלי עסקים שרוצים לייצר או לחזק נוכחות דיגיטלית וזה מעולה, אבל כמו שרמזנו כבר בכותרות, אתם אולי לא בטוחים מה הנכס הדיגיטלי הנכון עבורכם –  בניית אתר תדמית או דף נחיתה. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן!

מה ההבדל בין דף נחיתה לעסק מול אתר תדמית?

אוקיי, אז שני הנכסים הדיגיטליים הכי פופולריים ורלוונטיים לבעלי עסקים הם דף נחיתה ואתר תדמית. בעוד ששניהם ממלאים תפקידים חשובים, הם לרוב מספקים צרכים ומטרות שונות, וחשוב להבין את ההבדל בין השניים כדי לקבל החלטה מושכלת בהתאם ליעדים העסקיים שלכם.

בגדול, כפי שאמרנו אתר תדמית ודף נחיתה משרתים מטרות שונות ולכל אחד מהם מאפיינים מובהקים. אתר תדמית הוא אתר מקיף שיש בו לפחות 2-3 עמודים (לשוניות) שנועדו להציג את העסק, המוצרים, השירותים והזהות של המותג. לעומת זאת, דף נחיתה הוא עמוד יחיד וממוקד שנוצר כדי להניע לפעולה ספציפית מהמבקרים, כמו הרשמה לניוזלטר או ביצוע רכישה מיידית. חשוב לציין לצד זאת, כי דף נחיתה יכול להוות חלק מאתר תדמית, אבל לא ניתן להכניס אתר תדמית בתוך דף נחיתה.  

ועכשיו בואו נצלול קצת יותר לעומק ונשאל את השאלות הכי חשובות כדי להבין האם אתם צריכים דף נחיתה מקצועי או שמא בניית אתר תדמית תמלא את הצרכים העסקיים שלכם באופן הטוב ביותר.

שאלה ראשונה – איזו מטרה תרצו לשרת?

אתר תדמית – המטרה העיקרית של בניית אתרי תדמית היא, כמובן, לבנות ו\או לשפר תדמית, כלומר, להציג את המותג שלכם באור הטוב ביותר. בעזרת האתר תוכלו להציג את המוצרים או השירותים שלכם, לשתף את הסיפור, הרקע וההיסטוריה של המותג, להציע שירות לקוחות באפיק נוח ולבנות מערכת יחסים עם לקוחות פוטנציאליים.

דף נחיתה – בניית דף נחיתה משרתת מטרה ממוקדת יותר – לגרום למבקרים לבצע פעולה ספציפית, בין אם מדובר ברכישת מוצר, הרשמה לאירוע או הרשמה לניוזלטר. הצלחת דף נחיתה נמדדת בשיעור ההמרה שלו, כלומר – אחוז המבקרים שמבצעים את הפעולה הרצויה.

 

שאלה שנייה – איזה תוכן תצטרכו לייצר?

אתר תדמית – אתר כזה הוא לרוב די עשיר בתוכן, במיוחד בהשוואה לדף נחיתה והוא לרוב כולל דפים שונים כגון:

 • דף הבית: נקודת הכניסה העיקרית של הגולש, שנותנת סקירה כללית על מי אתם ומה אתם עושים
 • אודות: עמוד מפורט על ההיסטוריה, הרקע, החזון הייעוד ולעיתים גם הצוות של המותג.
 • שירותים/מוצרים: מידע מפורט על מה אתם מציעים, השירותים או המוצרים שלכם, מה הם בדיוק כוללים ולמי הם מתאימים.
 • צור קשר: דף חשוב שנותן ללקוחות אפשרויות שונות ליצירת קשר
 • בלוג/חדשות: זהו עמוד אופציונלי שתוכלו לבחור להציב באתר שלכם, שיכלול עדכונים ותוכן שוטפים ומתחדשים, כדי למשוך את המבקרים, לתת להם ערך וגם לבצע אופטימיזציה לאתר שלכם במנועי החיפוש.

 

דף נחיתה – דף נחיתה לרוב יהיה יעיל וממוקד. הוא, כשמו, יהיה רק דף אחד שיכלול כמה סקשנים:

 • כותרת: משפט אינפורמטיבי ומשכנע שמושך תשומת הלב.
 • כותרת משנה: מידע נוסף שתומך בכותרת.
 • הנעה לפעולה (CTA): פעולה ברורה אותה הדף מבקש מן הגולש – לחצו כאן, שלמו עכשיו, הירשמו וכו'
 • יתרונות: נקודות קצרות שמדגישות מה ירוויח המבקר
 • ביקורות: חלק שמיועד לבנות אמון מול הגולש ויכיל הוכחות – ביקורות, המלצות, סרטוני עדויות וכדומה, מלקוחות עבר מרוצים שכבר משתמשים במוצר או בשירות 
 • אודות: פסקה קצרה על החברה או האדם מאחורי המותג
 • טופס או כפתור שמעביר לסליקה: המנגנון שבאמצעותו מבקרים משלימים את הפעולה הרצויה.

 

שאלה שלישית – איך מעצבים את הנכסים השונים?

אתר תדמית – עיצוב אתר תדמית יכול להיות מאד מאד מגוון אבל המטרה שלו היא כמובן לשקף את המיתוג של העסק שלכם. אתר כזה יכול לכלול עמודים מרובים עם פריסות ועיצובים משתנים, אלמנטים חזותיים שונים כמו תמונות, סרטונים וגרפיקה, תפריטי ניווט שיעזרו למבקרים להגיע לחלקים שונים באתר ועוד.

דף נחיתהעיצוב דף נחיתה יהיה לרוב די פשוט ומינימליסטי. מטרת העיצוב היא למזער הסחות דעת ולמקד את תשומת הלב של הגולש בפעולה שאותה הדף מבקש ממנו לבצע. לרוב הדף יכלול פריסה נקייה עם עיצוב מינימליסטי ששומר על הפוקוס, הנעה לפעולה או טופס פרטים מושכים ובולטים, ומעט אלמנטים חזותיים כמו תמונות או סרטון שמיועדים לתמוך במסר הראשי אבל לא לבלבל.

 שאלה רביעית – כמה זה עולה לנו?

כמה עולה אתר תדמית? 

לרוב, אתר תדמית יהיה יקר יותר מדף נחיתה. יצירת אתר היא מורכבת יותר, כוללת עיצוב ופיתוח של כמה עמודים, שילוב פונקציות שונות, התאמת כל העיצוב לשפת המותג, זה כולל תהליך איפיון מורכב, ויכול לעלות בין כמה אלפי שקלים שקלים בודדים ואפילו עד 30,000 ₪.

כמה עולה דף נחיתה? 

לדף נחיתה מחיר אחר מאתר מלא, ובצדק. הוא קל ופשוט יותר ליצירה, הוא ממוקד מטרה, אין בו שלל אלמנטים חזותים מורכבים, והוא נועד כדי להיות פתרון חסכוני יותר לעסקים עם יעד ספציפי תחום בזמן, או תקציב מוגבל. עלות דף נחיתה יכולה להתחיל מ-500 ₪ ולטפס עד 3,000 ₪ בערך.

 

מאפיין אתר תדמית דף נחיתה
מטרה תצוגת תכלית מקיפה פעולה ספציפית
תוכן עמודים רבים ומפורטים עמוד אחד וממוקד של טקסט
עיצוב מגוון ומורכב פשוט ומינימיליסטי
עלות יקר יותר זול יותר

 

מתי לבחור באתר תדמית?

 • אם אתם משיקים עסק חדש ורוצים לבסס נוכחות חזקה באינטרנט, אתר תדמית הוא כנראה הבחירה הנכונה.  זה יאפשר לכם להציג לעולם את המותג שלכם, על כל היבטיו, בצורה נוחה ומקיפה.
 • אם המותג שלכם מציע מוצרים או שירותים מרובים, תוכלו ליצור דף ייעודי לכל מוצר או שירות ולתת מידע מפורט ללקוחות קיימים ופוטנציאלים כאחד.
 • אם אתם נחושים לבנות מותג חזק ןעמיד, חשוב שתהיה לכם פלטפורמה טובה לעשות זאת, בה תוכלו לשתף את הסיפור שלכם, את הערכים של המותג, לבנות קשר מתמשך עם הקהל שלכם, ובתקווה גם לגדול ולהתפתח.

 

מתי לבחור בדף נחיתה?

 • אם יש לכם קמפיינים שיווקיים ספציפיים, דף נחיתה יכול להיות יעיל מאד. הוא מתמקד במסר יחיד ומעודד את המבקרים לנקוט בפעולה מיידית.
 • אם אתם עסקים המעוניינים להגדיל את רשימת התפוצה שלהם עבור ניוזלטרים או עדכונים, תוכלו להשתמש בדפי נחיתה מוצלחים כדי לאסוף דאטה מהמבקרים בהם.
 • אם אתם בעת קידום מוצר או שירות מסוים, דף נחיתה יכול להדגיש את היתרונות שלו ולשכנע מבקרים לבצע רכישה.
 • אם יש לכם תקציב מצומצם, דף נחיתה מציע פתרון חסכוני להשגת יעדים ספציפיים עם הוצאה כספית פחות משמעותית.

 

לא מצליחים להחליט? הנה כמה טיפים לפני סיום שיסייעו לכם לבחור –

 • שבו ותגדירו את המטרות שלכם בבירור – למי בעצם מיועד הנכס הדיגיטלי הזה, מה הוא מקווה להשיג?
 • תגדירו גם את התקציב – אתרי תדמית יכולים להגיע בטווחי מחירים רחבים מאד וחשוב שתבינו כמה תרצו להשקיע על הפרויקט, כמה מקיף וכמה מושקע תרצו את האתר, ואולי, אם התקציב נמוך, תוכלו להסתפק בדף נחיתה בעצם?  
 • תבינו את הצרכים שלכם – יכול להיות שהמותג שלכם צריך משהו יותר ממוקד, יכול להיות שדווקא משהו תדמיתי יותר כללי הכי נכון עבורכם
 • תתחילו בקטן, העיקר שתתחילו – אל תתנו לקבלת ההחלטה, לתקציב או לשיקולים אחרים למנוע מכם לייצר נכס כלשהו. אם אתם תקועים, תתחילו עם בניית דף נחיתה בוורדפרס. כך, תמיד תוכלו להרחיב ולהגדיל אותו לכדי אתר תדמית מלא, עם חלוף הזמן ובוא ההצלחה.
 • פנו לאנשי מקצוע – אם אתם עדיין לא בטוחים מה נכון עבורכם, מה מתאים למותג שלכם ומה התקציב לאירוע, דברו איתנו. הצוות שלנו כאן, מתמחים בבניית דף נחיתה לעסקים או בניית אתר תדמית לעסק בהתאמה אישית,  ואנחנו ממש נשמח לעזור לכם להבין את הצרכים ולבחור נוכחות מקוונת מותאמת שתעזור להניע את המותג שלכם קדימה.

 

לסיכום,

כפי שכנראה כבר הבנתם, הבחירה בין אתר תדמית לדף נחיתה תלויה בצרכים ובמטרות העסק שלכם, כמו גם בתקציב הרלוונטי לעניין. אתר תדמית הוא פתרון מקיף לעסקים המעוניינים לבסס נוכחות מקוונת חזקה, להציג מוצרים או שירותים מרובים ולבנות את המותג שלהם. לעומת זאת, דף נחיתה ממוקד, חסכוני ואידיאלי עבור קמפיינים או פעולות ספציפיות.

הכי חשוב שתזכרו שבניית נוכחות מקוונת נכונה היא צעד קריטי לכל עסק. על ידי הבנת ההבדלים בין אתר תדמית לדף נחיתה, תוכלו לבצע בחירה מושכלת התואמת את היעדים, התקציב והצרכים שלכם. אז בין אם אתם מתחילים בקטן עם דף נחיתה או הולכים בגדול עם אתר תדמית, אתם רק צריכים לעשות את הצעד הראשון. כל השאר יבוא בעקבותיו!

חדש בבלוג
הרשמה לניוזלטר

רוצים לקבל עדכונים למייל ברגע שעולה מאמר חדש?

אולי יעניין אותך לקרוא גם...
דברו איתנו

אם יש לך אתר תדמית או חנות דיגיטלית שלא מרוויחים – אנחנו פה לעזור.
עדיין אין לך אתר כלשהו? אנחנו פה לתקן את זה ;)

אפשר להשאיר פרטים ואנחנו נדאג לך לכל השאר…

למעבר לוואצאפ, הכניסו את מספר הטלפון שלכם (:

רוצים עדכונים למייל כאשר עולה מידע חדש?
מוזמנים להשאיר פרטים ונדאג לעדכן אתכם (:

מעבר לוואצאפ
1
💬 רוצים לקבל הצעת מחיר?
Webshuk
היי, אני עופרי 😎
רוצים לשמוע עוד על השירותים שלנו?
דברו איתי!
דילוג לתוכן