בחירת חברת בניית אתרים לאתר שלכם –  כל מה שצריך לשאול

בניית אתר לעסק היא השקעה משמעותית. זה יכול להיות האתר הראשון שלכם, כי אתם עסק חדש שרוצים לייצר נוכחות דיגיטלית, אולי שדרוג אתר קיים, או אפילו בניית אתר תוכן עבור מיזם חדש שאתם משיקים, אבל גם אם כבר עברתם את התהליך בעבר וגם אם אתם חדשים לגמרי בתחום, בחירת חברת בניית אתרים מקצועית ואמינה, זה החלק הכי חיוני בתהליך.  השותפים הנכונים לדרך יכולים לחסוך לכם לא מעט זמן, כסף וכאבי ראש, ותוך כדי, כמובן, גם לייצר לכם אתר מעולה שמעיף את המותג שלכם באוויר ומניע צמיחה. כמו בכמעט כל דבר בחיים – כדי לקבל את הבחירה הנכונה, אתם צריכים ללמוד לשאול את השאלות הנכונות, ובדיוק בשביל זה אנחנו כאן!

 למה בעצם בחירת חברה לבניית אתרים היא בחירה כל כך חשובה?

בעידן הדיגיטלי של היום, האתר שלכם הוא לרוב הרושם הראשוני שלקוחות פוטנציאליים יקבלו מהעסק שלכם. לפי מחקר של סטנפורד,  בערך 75% מהצרכנים אומרים שהם שופטים את האמינות והמקצועיות של המותג ממנו הם רוצים לבצע רכישה, רק על פי הנראות והעיצוב של האתר שלו. 

 

אם נהיה כנים עם עצמנו, כנראה שגם אנחנו פועלים ככה. לכן, בניית אתר אינטרנט לעסק זה לא סתם כדי ליצור נוכחות דיגיטלית, אלא שלב קריטי בתהליך בניית האמון והקרבה אל מול הלקוחות, ואת התהליך אתם חייבים לעשות עם חברה לבניית אתרים שתוכל לספק אתר מקצועי, פונקציונלי ואטרקטיבי, שישרת אתכם בכל המובנים.

לאן בחירה מוטעית, שלא השקעתם בה יותר מדי מחשבה עלולה להוביל אתכם? עיצוב אתר אינטרנט גרוע ולא מזמין, דד-ליינים שאף אחד לא עומד בהם, חוסר הבנה מוחלטת של הצרכים שלכם, הופעת עלויות פתאומיות לא צפויות ואלו עוד המקרים הטובים. ברגע שתגשו אל תהליך הבחירה לאחר מחקר והכנה, תלמדו לשאול את השאלות הנכונות ולהבין לעומק את התשובות, תוכלו לוודא שתבחרו חברה שמבינה אתכם לעומק, יכולה להגשים את החלומות והרצונות שלכם בנוגע לאתר, ושגם יש לה את כל הכלים, היכולות והמיומנות לעשות זאת.

אספנו עבורכם שאלות קריטיות בקטגוריות שונות, כדי שתגיעו לפגישה הבאה שלכם טרם בניית אתר לעסק מוכנים ככל האפשר.  

 

שאלות על ניסיון ומומחיות

כמה שנות ניסיון יש לחברה בבניית אתרים, פיתוח אתרים, עיצוב אתרים?

מה לחפש בתשובה? חפשו חברות עם ניסיון של 3-5 שנים לפחות. ניסיון ארוך לרוב יכול להעיד על יציבות ועל רקורד של פרויקטים מוצלחים. היזהרו מחברות בעלות ניסיון מועט שכן ייתכן שהן עדיין עוד לא גיבשו לגמרי תהליכי עבודה נכונים, ואתם תהיו אלה שסובלים בדרך.

באילו סוגי אתרים מתמחה החברה?

מה לחפש בתשובה? ודאו שלחברה יש ניסיון ביצירת סוג האתר שאתם צריכים באופן ספציפי, בין אם מדובר על בניית אתר וורדפרס, בניית אתרים מורכבים, בניית אתר עם סליקה, בניית אתרי קטלוג ועוד. חברה שיודעת לספק בדיוק את מה שאתם צריכים ומתמחה בנישה הספציפית שלכם, תוכל להבין ולזהות טוב יותר את הצרכים שלכם ואפילו לצפות מראש דברים עליהם לא חשבתם.  

האם לחברה ניסיון בבניית אתרים בתחום העיסוק שלכם?

מה לחפש בתשובה? ניסיון ספציפי לתעשייה יכול להיות יתרון משמעותי; זה אומר שבחברה יכירו את הדרישות והאתגרים הנפוצים של תחום העיסוק הספציפי שלכם, וזה יכול לחסוך זמן ולהבטיח תוצאות טובות יותר – אבל זה לא דיל ברייקר. 

 

שאלות על חברי הצוות

מי הם החברים בצוות בניית אתרים, האם ביניהם יש מומחה לבניית אתרים?

מה לחפש בתשובה? תנסו לבקש תיקי עבודות או ביוגרפיות של חברי הצוות, חשוב שתדעו מי בדיוק יעבוד על הפרויקט שלכם, ומה הידע והיכולות שלו.

מהי רמת הניסיון והמומחיות של כל אחד מחברי הצוות?

מה לחפש בתשובה? ודאו שלחברי הצוות המרכזיים (מנהלי פרויקטים, מעצבים, מפתחים) יש ניסיון משמעותי וכישורים רלוונטיים. צוות ותיק יכול להתמודד עם אתגרים בצורה יעילה יותר.

מי יהיה איש הקשר העיקרי שלכם בחברה?

מה לחפש בתשובה? חשוב שתהיה נקודת קשר יחידה שמבינה את הפרויקט שלכם מבפנים ומבחוץ. זה יכול להיות מאד מבלבל אם תצטרכו לתקשר עם כמה חברי צוות שונים כאשר כל אחד מהם אחראי על חלק אחר, ואתם צריכים לנווט ביניהם. ברגע שיש לכם מנהל פרויקט שמעביר משימות והודעות לכל השאר, התהליך שלכם קל יותר. נסו לדבר ישירות עם מנהל הפרויקט ולראות שזה מישהו קשוב שקל לכם לתקשר איתו.

 

שאלות על תהליך העבודה  

מהו תהליך בניית אתר בחברה?

מה לחפש בתשובה? תהליך בניית אתר ברור ומוגדר היטב עם שלבים מפורטים הוא תמיד סימן טוב. ברגע שהחברה ממש מפרטת בפניכם את שלבי הפרויקט, החל מהייעוץ הראשוני ועד לעליית האתר לאוויר (וכן, גם אחר כך), תוכלו לדעת שאתם בוחרים נכון.  

באילו אמצעים משתמשים כדי לתקשר עם הלקוח במהלך הפרויקט?

מה לחפש בתשובה? תקשורת תכופה ושקופה היא המפתח לפרויקט מוצלח, ויש דרכים שיותר או פחות מתאימות לתקשורת. אם אתם לא צמודים למחשב אבל החברה נוטה לתקשר רק במיילים, זה כנראה יהיה לכם פחות נוח. תבדקו האם החברה גמישה באופן התקשורת ותוכל להתאים את עצמה אליכם.

כיצד מתבצעים שינויים, תיקונים או תוספות במהלך הפרויקט?

מה לחפש בתשובה? שינויים הם כמעט בלתי נמנעים, גם אם תתכננו את תהליך העבודה הכי טוב ומדויק בעולם, לכן חשוב להבין כיצד החברה מטפלת בתיקונים ובקשות נוספות. מומלץ לחפש סטודיו לבניית אתרים שכן יראה גמישות ופתיחות, אך חשוב שתבינו גם מהצד שלכם שדברים כאלה גוררים לרוב עלויות נוספות וזה מאד לגיטימי.

 

שאלות על טכנולוגיות

באילו טכנולוגיות בניית אתרים משתמשת החברה?

מה לחפש בתשובה? כל חברה בונה אתרים באופן שנוח לה, לפי הידע הקיים אצל אנשי הצוות והפלטפורמות שהם מוצאים כהכי מתאימות. אם אתם לא לגמרי סגורים על הפלטפורמה, חשוב לוודא פשוט שהחברה בקיאה בטכנולוגיות עדכניות, וכאלה שנתמכות באופן רחב, כדי להקל על אחזקת אתר בהמשך הדרך. שימו לב לחברות שפועלות באותן טכנולוגיות שהם רגילים אליהן, מלפני שנים רבות, ושלא מתקדמים עם הזמן.  חשוב גם לזכור שחברה שמתעדכנת בטכנולוגיות הכי חדישות יודעת להציע לכם הרבה יותר פתרונות נוחים וזמינים.

האם האתר שייבנה יהיה תואם לכל הדפדפנים והמכשירים?

מה לחפש בתשובה? אתר מותאם ונגיש זה אחד הדברים הכי חשובים. חשוב לוודא שהאתר נוצר באופן שיהיה תואם לשלל מכשירים, סלולריים, דפדפנים שונים ועוד. חשוב לשאול מראש אם החברה בודקת את האתר במגוון של פלטפורמות שונות, כדי להבטיח חווית משתמש עקבית.

 

שאלות על מחיר

כמה עולה לבנות אתר?

מה לחפש בתשובה? "כמה עולה להקים אתר אינטרנט" זו אולי השאלה הנפוצה ביותר, ותקבלו עליה תשובות שונות. המחיר עצמו כרגע לא משנה, מה שמשנה זה כמה שקופים וברורים אתכם בהצגת המחיר. תבקשו לקבל הצעת מחיר מפורטת שמפרטת את העלויות, לפי סעיפים, תוספות אפשריות ושינויים. הצעה מפורטת מאד תעזור למנוע הפתעות בהמשך, כך שתדעו בדיוק מה התקציב הנדרש. אם אתם רואים הצעת מחיר דלה, שלא מפרטת הרבה והיא זולה מאד – כן, זה כנראה טוב מדי מכדי להיות אמיתי. תהיו חשדניים לדילים נוצצים.

מה כלול במחיר?

מה לחפש בתשובה? כאמור, עלות בניית אתר אינטרנט היא דבר גדול, קצת כמו לשאול "כמה עולה אוטו", אבל בניגוד לאוטו, העלות כאן מורכבת משלל שלבים קטנים בתהליך. שימו לב שהצעת המחיר כוללת עיצוב, פיתוח, בדיקות, שימו לב שהפגישות כלולות, כמה סבבי תיקונים מציעים לכם, האם החברה מספקת גם אחסון או דומיין. תבואו מוכנים ואל תפחדו לשאול.

האם ישנן עלויות נוספות שעשויות להתווסף לאורך הפרויקט?

מה לחפש בתשובה? כמו שאמרנו לפני כן, תקפידו לשאול גם לגבי עלויות נוספות אפשריות, תכונות נוספות או פיצ'רים מיוחדים, ניהול אתר, תיקונים או אחזקת אתר שוטפת. חברה שקופה תדאג לספק את המידע הזה מראש.

 

שאלות על אחריות

מהי מדיניות האחריות של החברה?

מה לחפש בתשובה? כשחברה לבניית אתרים מציעה אחריות על העבודה – אתם יודעים שהם מאמינים בעצמם וביכולות שלהם. אם חברה מסרבת להעניק אחריות, אולי יש כאן משהו חשוד. תבדקו מה מדיניות האחריות של החברה, אם קיימת, ותקפידו שיהיה לכם את תקופת האחריות כתובה באופן ברור, במהלכה כל באג או בעיה יתוקנו, ללא עלות נוספת, או בעלות מסובסדת.

מי אחראי לתיקון תקלות באתר לאחר סיום הפרויקט?

מה לחפש בתשובה? חשוב שתדעו מראש אל מי אתם פונים, גם לאחר סיום הפרויקט, ותוך כמה זמן הם מחויבים להגיב לכם ולתקן את הבעיה שעלתה. חשוב שהפרטים הללו יהיו כתובים בחוזה מסודר או בהצעת המחיר, עליה שני הצדדים חתומים ולא רק "דיבורים באוויר". 

מהי תקופת האחריות לאתר?

מה לחפש בתשובה? למרות שישנן חברות כאמור, שלא מציעות אחריות, לרוב חברות אמינות יציעו בין 3 ל-12 חודשים של אחריות, לאחר השקת האתר, וזה סטנדרטי. חשוב רק שתרגישו שהתקופה שמוצעת לכם מספיקה כדי לתפוס כל בעיה שעלולה להתעורר לאחר העלייה לאוויר.

 

שאלות על לקוחות קודמים ותיק עבודות

האם ניתן לקבל המלצות מלקוחות קודמים של החברה?

מה לחפש בתשובה? ממש אין בושה בלהתקשר ללקוח של החברה, כמובן בהסכמתו המלאה, ולשאול אותו על החוויה שלו. המלצות חיוביות ותיאורי מקרה זו דרך מעולה להבין כמה החברה אמינה ואיכותית.

האם ניתן לראות דוגמאות לאתרים שנבנו על ידי החברה?

מה לחפש בתשובה? סקירת תיק העבודות לפני בניית אתר מקצועי היא אחד השלבים הכי קריטיים, שיכול לעזור לכם להבין את היכולות של החברה והסגנון העיצובי שלהם. שימו לב שאתם מקבלים דוגמאות עדכניות ורלוונטיות, ושלא ישלחו לכם למשל רק דוגמאות של בניית אתרי קטלוג, כשאתם בכלל רוצים בניית אתר פורטפוליו.

 

שאלות שכדאי שתשאלו את עצמכם

כשאתם מדברים עם צוות החברה, אתם מרגישים נוח ובטוח?

מה לחפש בתשובה? הבטן שלנו מדברת אלינו והאינטואציות שלנו ממש חשובות בתהליך הבחירה, בדיוק כמו כל שאר הדברים האחרים. אם במהלך השיחות אתם מרגישים אי נוחות, לחץ, או כל דבר לא נעים אחר, זה אולי סימן לחפש חברה אחרת. נוחות ואמון הם היבטים ממש חיוניים בתהליך עבודה כזה, ואין סיבה להתפשר עליהם.

האם אתם מרגישים שזו חברה שתוכל להבין את הצרכים שלכם ולממש את החזון שלכם?

מה לחפש בתשובה? החברה צריכה לגלות עניין אמיתי בהבנת העסק והמטרות שלכם. שימו לב שהם שואלים שאלות מתחשבות, מנסים באמת להבין, ומציעים לכם פתרונות יצירתיים, מעניינים ובעיקר, רלוונטיים.

איך אתם מרגישים אל מול החומר האנושי?

מה לחפש בתשובה? ודאו שאתם מרגישים בנוח עם סגנון התקשורת והמקצועיות של הצוות. לא צריך להיות BFF בתהליך, אבל כן להרגיש נוח ונעים, כדי לשפר את שיתוף הפעולה.

בחירת חברת בניית אתרים

 

ועוד כמה טיפים אחרונים לפני סיום:

תכינו רשימת שאלות מראש

כבר כתבנו את זה בהתחלה אבל חשוב לנו להדגיש – רשימת שאלות מוכנה לפני הפגישה מבטיחה שתכסו את כל ההיבטים החשובים ולא תבזבזו זמן, לא לכם ולא לחברה. אגב, זה גם מראה לחברה שאתם מאד רציניים ומוכנים לתהליך, מה שיכול להוביל לדיון פרודוקטיבי יותר.

תשאלו שאלות נוספות בהתאם לצרכים ולמטרות הספציפיות שלכם

כל עסק הוא ייחודי ולא יכולנו לכתוב כאן את כל השאלות הרלוונטיות אליכם, לפי סוג העסק שלכם, אז חשוב שתבצעו התאמות בכל השאלות כאן (ושאלות נוספות) כדי לענות על דרישות ספציפיות, כמו למשל, אינטגרציה עם מערכות קיימות, פונקציונליות מותאמת אישית ועוד.

קחו כמה הצעות מחיר

למרות שזה ארוך ולפעמים מייגע, אל תסתפקו בהצעת המחיר הראשונה שתקבלו.  אם תדברו עם כמה בעלי מקצוע, תשוו הצעות לפי מחיר ותכולה, תוכלו להבין את השוק יותר טוב ולזהות איזו חברה תתן לכם את התמורה הטובה ביותר לתקציב שלכם.

 

השורה התחתונה

בחירת שירותי בניית אתרים היא צעד מכריע בביסוס או יצירת נכסים דיגיטליים למותג שלכם. על ידי שאילת השאלות הנכונות והתחשבות בכל הגורמים שנדונו, תוכלו לבחור שותפים שיצרו עבורכם אתר שיענה על הצרכים שלכם ואפילו יעלה על הציפיות שלכם. זכרו, אין באמת תשובה אחת נכונה לכל השאלות. החברה הטובה ביותר עבורכם היא חברה שאתם סומכים עליה ומרגישים בנוח לעבוד איתה.

 עדיין לא סגורים על עצמכם? דברו איתנו. צוות המומחים שלנו ישמחו לשוחח אתכם, לתת לכם מענה על השאלות הרלוונטיות ולבדוק אם אנחנו נוכל להיות ההתאמה המושלמת עבורכם באתר לאתר האידיאלי.

חדש בבלוג
הרשמה לניוזלטר

רוצים לקבל עדכונים למייל ברגע שעולה מאמר חדש?

אולי יעניין אותך לקרוא גם...
דברו איתנו

אם יש לך אתר תדמית או חנות דיגיטלית שלא מרוויחים – אנחנו פה לעזור.
עדיין אין לך אתר כלשהו? אנחנו פה לתקן את זה ;)

אפשר להשאיר פרטים ואנחנו נדאג לך לכל השאר…

למעבר לוואצאפ, הכניסו את מספר הטלפון שלכם (:

רוצים עדכונים למייל כאשר עולה מידע חדש?
מוזמנים להשאיר פרטים ונדאג לעדכן אתכם (:

מעבר לוואצאפ
1
💬 רוצים לקבל הצעת מחיר?
Webshuk
היי, אני עופרי 😎
רוצים לשמוע עוד על השירותים שלנו?
דברו איתי!
דילוג לתוכן