קידום ממומן בגוגל ושיווק במנועי חיפוש

שיווק וקידום ממומן בגוגל הוא הפתרון מספר 1 לצמיחה מהירה ויעילה של העסק שלכם! בין אם דרך תפוצה לקהלים נכונים, בין אם באמצעות הגדלת נפח הביקורים באתר, בין אם על ידי חשיפה נכונה ללקוחות פוטנציאליים.
גוגל היא מנוע החיפוש הראשי של העולם המודרני – והיא מאפשרת לנו לפתח את עצמנו בעזרתה, בעלות מינימאלית ויעלה.

 

למה צריך קידום ממומן בגוגל

אתר האינטרנט שלנו הוא כלי שיווק ומכירה חשוב ועיקרי מאוד. זהו צורך בסיסי של עסק בימינו. זה הלב והמוח השיווקי, התדמיתי והכלכלי של העסק שלנו בעולם הדיגיטל – ואין עסק שלא יכול להיעזר ולצמוח עם אתר באינטרנט.
אך על פי כן, עצם הקמת האתר אינה מבטיחה באופן מיידי תנועה של גולשים. מידי יום עולים לרשת אלפי אתרים חדשים, עמודים חדשים, תכנים חדשים – וגוגל צריכה להכיל ולהכיר את כולם באותו רגע. כפי שניתן להבין, זה לא קל, והיא לא תמיד מצליחה – ודווקא האתר שלנו, לצערנו, עשוי להיבלע בין כולם.
לכן, על מנת לקבל תנועה של גולשים לאתר, אסור לנו לתת לו לעמוד ולצבור אבק. אנחנו צריכים לבצע שיווק דיגיטלי (בין אם קידום אורגני ו-SEO, שיווק בסושיאל או קידום ממומן), להביא מבקרים חדשים לאתר – וכך לראות את האתר שלנו מחזיר את השקעתו ומביא את העסק שלנו למקומות חדשים!

 

קידום אורגני בגוגל או קידום ממומן

קודם כל, לפני שנצלול לעומק, חשוב להכיר את ההבדל בין שני סוגי קידום האתרים בגוגל: קידום אורגני (SEO) ושיווק מודעות ממומן.

 

הראשון הוא קידום אורגני בגוגל באמצעות מילות מפתח וקידום תכנים, מאמרים, וביצוע פעולות נדרשות (כמו אופטימיזציית מהירות ושמירה על אבטחת אתר נכונה) על מנת להתקדם מעלה בתוצאות החיפוש של משתמשים.

השני היא קידום ממומן שמתבצע על ידי ביצוע מחקר מקדים ויצירה של מודעות שיווקיות באמצעות הפלטפורמה של גוגל. את מודעות אלו אנחנו בוחרים מתי ובאילו מונחים לפרסם, ומקדישים תקציב מימון למען הפרסום שלהן. את התקציב נשלם בהתאם למונחים עצמם, לתחרות, לכמות החשיפות שלהם ולכמות הלחיצות עליהן. כמו גם, כמובן, הרצון והדרישות שלנו לתוצאות המודעות.

בעוד קידום אורגני הוא דבר חשוב ויציב, מקצועי ועושה פלאים לתדמית העסק (כתבנו הסבר מורחב על כך במאמר על קידום אורגני) – איננו יכולים להתעלם מכך שהוא תהליך ארוך וממושך. הוא לוקח זמן וסבלנות (לעתים, חודשים) ולא מספק לנו פתרון מידי. לכן, בעודנו מרחיבים ומחזקים את ההימצאות האורגנית שלנו, עלינו להשקיע גם בקידום ממומן כדי לקבל בוסט של לידים, פניות ולקוחות פוטנציאליים כבר מרגע הפרסום הראשון.

 

קידום ממומן בגוגל מתבסס על מודעות פרסום, כלומר אתם משלמים עבור החשיפה וההקלקות, וכך אתם מקבלים תנועה של גולשים באתר. בהתאם לכך, מהרגע הראשון בו הקמנו את המודעה ונתנו לגוגל את תקציב המימון שאנחנו רוצים לעבוד איתו, המודעה נמצאת באוויר ומוכנה לקבל את המחפשים הרלוונטיים ולהביא אלינו לקוחות פוטנציאליים.

 

 

מה צריך לדעת על קידום ממומן במנועי חיפוש

הידעתם?
מידי יום מתבצעות כ-8.5 מיליארד שאילתות חיפוש בגוגל. 63,000 חיפושים בממוצע, בכל שנייה שעוברת. (נכון לחודש יולי, שנת 2022)
שאילתות אשר בסופן מגיעים (כמעט) כל המחפשים לאתר כלשהו. אף על פי שקיימת תחרות עצומה וכמות ענקית של אתרים באינטרנט – עדיין מדובר על מספר אסטרונומי. 8 מיליארד, והמספר ממשיך לעלות בכל יום שעובר.
רק לשם ידיעה – בשנת 2021 הממוצע עמד על "רק" 5.6 מיליארד חיפושים בגוגל.
משמע?
יש מקום לכולם. כולם יכולים להימצא באופן כלשהו – ומספיק לקבל אחוז קטנטן מהמשתמשים בשביל להעלות את העסק שלנו על גל הצמיחה. אחוז קטנטן, בצורה הנכונה. וגוגל, באמצעות מנוע השיווק הממומן שלו, מאפשר לכם לקבל אפילו יותר מזה!

 

מי צריך קידום ממומן בגוגל

בגדול? כולם.
כן כן, אנחנו יודעים שזו תשובה מאוד כללית וקצת מתחמקת, אבל לצערנו היא פשוט נכונה.
בעצם, נתקן אותה. לא *כולם* צריכים קידום ממומן בגוגל, אלא רק אנשים ועסקים שמעוניינים להתקדם במנועי חיפוש, לקדם את העסק שלהם ולהגדיל את מאגר המבקרים והלקוחות שלהם.
אנשים שלא מעוניינים לצמוח ולגדול, להרחיב את היקף המותג שלהם ולהגדיל הכנסות – לא צריכים לשווק בגוגל, או לשווק בכלל.
חוץ מהם, כולנו יכולים להיעזר בקידום ושיווק – וגוגל הוא מנוע החיפוש המשומש ביותר בעולם המודרני, ולכן הוא בין המקומות הטובים ביותר לעשות זאת.

יתרה על כך, בגוגל התשלום עובד לפי צפיות/קליקים. כלומר, אם הוא לא מפיק לכם הרבה תפוצה – אתם גם לא תשלמו עליו הרבה…
(במידה והקמתם את המודעות כמו שצריך וביצעתם את ההתאמות הנכונות, כמובן!)

 

מה אם קיים כבר קידום אורגני?

 

גם אם השקעתם כבר בקידום אורגני בגוגל, אין זה אומר שיש לוותר על הקידום הממומן. קידום אורגני הוא תהליך ארוך אשר תוצאותיו יכולות להגיע לאחר כמה שבועות ואף חודשים. לעומת זאת קידום ממומן בגוגל מאפשר לכם ליהנות מתוצאות מידיות מייד עם פרסום הקמפיין. קידום ממומן מאפשר לכם להתחרות על התוצאות הראשונות בהחלט (מכיוון שמודעות כמעט תמיד יופיעו לפני התוצאות האורגניות) וגם להילחם על מונחים שאתם לא מקודמים בהם מי יודע מה בצורה אורגנית. קידום ממומן מאפשר לכם להילחם על RTM (Real Time Marketing =) ולהיות רלוונטיים גם בזמן אמת, בצורך מידי, בטרנדים חולפים ועם מומנטום פרסום עכשווי, במקום הזמן שלוקח לאורגני להתרחש.

לכן, הפתרון האידיאלי בשביל רוב העסקים הוא פתרון היברידי: גוגל ממומן לשלבים הראשונים ולטווח הקצר, תוך כדי חיזוק אורגני לטווח הארוך וליציבות, תוך כדי גוגל ממומן לכל המונחים שאנחנו לא "מנצחים" בהם בצורה אורגנית.
קידום אורגני מכניס אתכם לעומק החיפושים ולבסיס יציב, וקידום ממומן מציב אתכם לרוחב החיפושים והמגוון האפשרי הקיים. פתרון לתגבור התוצאות של הקידום האורגני ואף מענה נקודתי לניצול מומנטום של עונתיות בענף שבו אתם פועלים.

 

קידום ממומן לעמודי נחיתה

 

במקרים מסוימים, כמו למשל אתרים לקידום פרויקטים זמניים, זוהי שיטת הקידום העיקרית והאידיאלית. כך למשל, אם אתר נועד לקדם פרויקט זמני או עכשווי, אירוע קרב שעתיד להתרחש או מוצר שקיים רק עכשיו – אין לנו את הזמן והיכולת לקדם אותם אורגנית. קידום עמודי נחיתה ואתרים שכאלו עם מימון בגוגל הוא הפתרון הטוב ביותר לצורך.
אתרים קטנים ודפי נחיתה, בלי הרבה תוכן או ותק, מוצרים עכשוויים, קורסים קרבים ועוד – יכולים ביום אחד להופיע ראשונים בגוגל ולקבל את הלקוחות אליהם הם מקווים.

 

קידום ממומן ושלל אפשרויות הקידום בגוגל

 

הפרסום בגוגל הופך ליותר ויותר מתוחכם. אין מדובר אך ורק בניתוח של מילות מפתח וקביעת קהל המטרה. יש להבין את שיטות הפרסום השונות ואת האפשרויות המגוונות לעומקן על מנת לדעת מה מתאים עבור העסק שלכם וכיצד להשתמש בכל כלי שגוגל מעמידה לרשותכם. מודעות אשר מופיעות במנועי חיפוש הן לא המודעות היחידות שאפשר לעשות באמצעות גוגל.
גוגל מציעה אפשרויות גם למודעות בצד הדפדפן, מודעות עם תמונה בראש הדפדפן, מודעות במפות של גוגל (Google Maps), מודעות באתרים שונים, מודעות במיילים, מודעות Remarketing ועוד ועוד עוד…
היות שקיימים כל כך הרבה סוגים, האפשרויות שלנו רבות – וחשוב לדעת ולבחור את סוג המודעה הנכון והמתאים ביותר בשבילנו.

 

רימרקטינג בגוגל

 

אחד הכלים החזקים ביותר שמציע לנו פרסום המודעות בגוגל הוא קמפיין הרימרקטינג (Remarketing =). קמפיין זה מאפשר לנו לטרגט את קהל המטרה ולייעד את המודעות שלנו למשתמשים שכבר ביקרו באתר שלנו. כלומר, אנשים שהגיעו אלינו, בין אם דרך חיפוש אורגני או מודעות, היו באתר, התעניינו במוצרים/שירותים שלנו – אבל לא רכשו בסופו של דבר. בצורה זו, אנחנו יכולים לייעד את המודעות לקהל שאנחנו יודעים שרלוונטי לנו (כי הוא התעניין כבר בעבר), לקהל שמכיר אותנו (כי הוא ביקר כבר באתרינו) ולקהל שסביר להניח שגם יקנה את מוצרינו/שירותינו.
קמפיין רימרקטינג יכול להראות נתוני המרה מדהימים ומרשימים אם מבצעים אותו נכון! לעתים, הוא יכול להביא לנו את נתוני ההמרה הטובים ביותר שנראה, הואילו והקהל אליו הוא מיועד כל כך ממשי ורלוונטי.
אף על פי היתרונות הנפלאים שיש לקמפיין זה, גם הוא, כמו גם הכלים האחרים שגוגל מעמידה לרשותכם, מצריך ידע רב והבנה היקפית.
לא שזה קשה או בעייתי מידי ללמוד את הנושא – אבל ברור ללא עוררין שישנו יתרון גדול מאוד לעבודה עם חברת קידום אתרים. אנשים בעלי ניסיון, ידע, נכונות וירידה לפרטים הקטנים בתחום השיווק.

 

כיצד מתבצע קידום ממומן בגוגל

כמובן שעל התורה הואמנו של קידום העסק בגוגל אפשר לדבר שעות, אם לא שנים רבות. אך חשוב לדעת כי מבחינה רעיונית, כל קידום בגוגל יכיל צעדי מפתח חשובים שנדרש לעשות ולבצע – בין אם מדובר בחברת שיווק מקצועית ובין אם אתם בעצמכם מחליטים לנסות זאת.
כמובן שאופן הביצוע של השלבים והידע ההיקפי לגביהם הוא שמבדיל בין קמפיין איכותי ומצליח לקמפיין שרץ ושורף כסף – אך לדעת את השלבים הבסיסיים הללו הוא משהו שאנחנו מחייבים אתכם! לטובתכם

 

אז על מנת לבצע קידום ממומן בגוגל יש לפעול לפי מספר שלבים:

 

מחקר מקדים

ראשית, אנחנו צריכים לבצע מחקר מקדים שבנוי משלושה חלקים:
מחקר עצמי בו אנחנו בוחנים את המקום בו העסק והאתר שלנו נמצאים. אנחנו נבחן את תוצאות החיפוש שמביאות לאתר שלנו, את חווית המשתמש באתר, את נוחות השימוש ואת מהירות הטעינה של האתר.
לאחר מכן נבצע חקר מתחרים בו נבדוק היכן עסקים הדומים לנו, או מציעים אותם שירותים, מפרסמים את עצמם. בהתאם אליהם ולמודעות שקיימות כבר נוכל לבחון את קהל היעד הרלוונטי, להכיר מונחי מפתח, ללמוד היכן נמצא השוק ולראות באילו מקומות אנחנו יכולים ורוצים להיכנס.
לבסוף, באמצעות המידע שאספנו מהמחקרים הקודמים, נוכל לבצע מחקר מונחים ומילות מפתח. את המחקר נבצע באמצעות כלי התכנון הקיימים, מתכנן מילות המפתח של גוגל, חיפושים שונים במנועי החיפוש ומחקר על התחום ועל המונחים הרלוונטיים לו ולתחום מקבילים.

לבסוף, נייצר טבלה של מונחי מפתח רלוונטיים ולחזקים על פי המחקרים שביצענו. בטבלה נמיין את המונחים לפי החוזק שלהם (כמות החיפושים החודשיים), התחרות הקיימת (כמה מתחרים מקדמים מונחים אלו כבר) והרלוונטיות שלהם לשירותים שלנו להנעה לפעולה המתוכננת.

 

בחירת סוג הפרסום

אחרי שמצאנו את מילות המפתח הרלוונטיות איתן נרצה לקדם, נבחר איזה סוג (או סוגים) של מודעות נרצה להפיץ. נוכל לעשות מודעות חשיפה, שמטרתן היא להביא מבקרים לאתר. מודעות טלפון, שמטרתן שיתקשרו אלינו. מודעות רימרקטינג שיופיעו למי שכבר עקבו אחרינו בעבר; או כל סוג של קמפיין אחר.
קיימים סוגים שונים ורבים של קמפיינים, ועל פי סוג הקמפיין וצורת הפרסום שנבחר (מודעה מילולית, תמונת מוצר, מודעה באתר, מודעה במייל…) נוכל להתחיל לייצר את המודעות שלנו.

 

כתיבת תוכן ויצירת המודעות

לאחר שבחרנו את סוג הקמפיין ואופן הפרסום שנרצה, נתחיל לייצר מודעות על פי הדרישות שלנו מהקמפיין. נוכל לבצע כתיבת תוכן מקצועית שתניע לפעולה ותביא לנו לקוחות או שנוכל לעשות עיצוב קריאייטיבי שימשוך את העין של המבקרים באתרים בהם נבחר לפרסם מודעות, ואולי אפילו צילום מוצרים מקצועי שידליק את המחפשים ויתפוס אותם ללחוץ על המודעה שלנו.

מה שלא נבחר לעשות, העיקר שהוא יתאים למודל השיווקי שבחרנו, לסוג המודעה – וכמובן, גם לקהל היעד. קהלים שונים רגילים להסתכל על מודעות שונות בהתאם לנתונים הדמוגרפיים שלהם; זכר/נקבה, גיל, מצב סוציו-אקונומי, מקום מגורים ועוד מאפיינים רבים…
כאשר אנחנו מעוניינים לפרסם לקהל זה, עלינו לקחת בחשבון את האופי הצרכני שלו ואת הצורה שבה הוא בוחר מה לרכוש או באיזה נותן שירות לבחור.
על פי הבנת הקהל שלנוף נוכל להבין גם עם שיווק ממומן בסושיאל ובערוצים של רשתות חברתיות, ואולי אפילו קידום אורגני ברשתות באמצעות הובלת דעת קהל ויצירת קהל מעריצים ועוקבים חברתיים.

 

בקרה ואופטימיזציה

החלק החשוב ביותר של תהליך השיווק (כנראה שאפילו יותר משלב המחקר) הוא שלב הלקחים והלמידה. לאחר כל הפעולות שעשינו, שאפשר להגיד שהן פחות או יותר חד-פעמיות, או קורות אחרת לכמה זמן – עלינו לבדוק לוודא שהעבודה שעשינו אכן מביאה תוצאות. אנחנו לא סתם שותלים זרעים. אנחנו רוצים וצריכים ליהנות גם מהפירות.
בשביל זה קיים שלב המיטוב והאופטימיזציה. בשלב זה נעקוב אחר הקמפיינים והמודעות שלנו, נסתכל על נתונים ונלמד מהם. נבדוק מה יחס ההמרה שלנו והאם אנשים באמת לוחצים על המודעות שלנו מגיעים להיות לקוחות פוטנציאליים או שהם רק מסתכלים עליהן וממשיכים לדפדף. נבחן האם הלידים שמגיעים אלינו הם אכן רלוונטיים או שאנחנו סתם מדברים כל היום עם אנשים אבל שום דבר לא נסגר.
בהתאם למידע זה, יכול להיות שנמצא שעדיף לנו לשנות את הטקסטים שכתבנו, לבחור תמונות אחרות או להחליף את הקריאייטיב לגמרי. יכול להיות שנלמד שהעיצוב שעשינו לא מספיק מושך, שאופן הביטוי שלנו פונה לקהל הלא-נכון או שאנחנו פשוט לא מטרגטים לאזור הנכון בארץ.

שלב הבקרה והאופטימיזציה הוא המקום שבו הדיבורים הופכים למעשים, ואנחנו זוכים להבין מה העבודה שלנו שווה.
את האופטימיזציה נרצה לבצע לפחות אחת לשבוע, כדי לראות את המהלך התקין של המודעות ואת תנועת הנתונים שלנו. במידה ומדובר באתר גדול או בתקציב גבוה, נרצה לעשות אותה אחת ליום ואפילו מספק פעמים ביום על מנת לייעל את התקציבים שלנו לעולם לא להגיע למצב שאנחנו מבזבזים כסף לחינם.
זכרו – מטרת השיווק הממומן היא להיות השקעה עסקית בעלת תשואה גדולה ורווח נהדר!
במידה ואנחנו מגלים שהיא לא מפיקה את התוצר הזה ושאיננה מפיקה לנו החזר השקעה ראוי – אולי כדאי לקחת צעד אחורה ולהבין כיצד אנחנו גורמים לפרסום לעבוד יותר טוב. בין אם על ידי פעולות שונות בעצמנו, ובין אם על ידי הוצאת העבודה לנותן שירות חיצוני שיעשה אותה באופן מקצועי.

 

חברת קידום אתרים מעניקה לכם פתרון

במידה ומצאת כי חברת קידום ממומן היא דווקא הפתרון המומלץ ביותר בשבילכם, תוכלו להניח את מבטחכם בידיים מקצועיות ולדעת שלכסף שאתם משקיעים יש תפוקה ותור איכותי ונכון.
תוכלו לעבוד יחד עם המשווקים שלכם על מנת למצוא את קהל היעד המתאים, את אופן הפנייה והפרסום הנכונים ואפילו את הקריאייטיב הראוי שכדאי לעבוד איתו.
אתם מספקים את המידע המקצועי והניסיון שלכם בתחום – וחברת השיווק מספקת את הידע המקצועי בשיווק וניסיונה עם קמפיינים ועם פרסומים.

השקעה בקידום ממומן תבטיח לכם תנועה חיה וגדושה של גולשים ותאפשר לכם לממש את הפוטנציאל של האתר שלכם. על ידי ניצול אופטימלי של תקציב הפרסום הדיגיטלי, בעבודה עם חברה מקצועית, תוכלו לראות תוצאות שמכסות את תקציבי השיווק, את הריטיינר החודשי של חברת השיווק עצמה – ומגדילות לכם את ההכנסה החודשית ואת היקף הלקוחות הקיימים!
בכל שלב במהלך השיווק תוכלו לדעת מהן עלויות הפרסום שלכם, מהן עלויות הלידים, מה יחס ההמרה ומה תוצאות השיווק והחזר ההשקעה שלכם.

 

אם אתם מעדיפים לחסוך את הכאב והבזבוז הכספי על ניסיונות, תוכלו כבר מההתחלה ללכת לחברת שיווק מקצועית להתחיל להרים את העסק שלכם למעלה באמצעות קידום ממומן יעיל ואיכותי – מוכח לאורך זמן…

חדש בבלוג
הרשמה לניוזלטר

רוצים לקבל עדכונים למייל ברגע שעולה מאמר חדש?

אהבת את המאמר? אולי הוא יעזור לעוד אנשים (:
ווטסאפ
פייסבוק
אימייל
טוויטר
לינקדאין
אולי יעניין אותך לקרוא גם...
דברו איתנו

אם יש לך אתר תדמית או חנות דיגיטלית שלא מרוויחים – אנחנו פה לעזור.
עדיין אין לך אתר כלשהו? אנחנו פה לתקן את זה ;)

אפשר להשאיר פרטים ואנחנו נדאג לך לכל השאר…

למעבר לוואצאפ, הכניסו את מספר הטלפון שלכם (:

רוצים עדכונים למייל כאשר עולה מידע חדש?
מוזמנים להשאיר פרטים ונדאג לעדכן אתכם (:

מעבר לוואצאפ
1
💬 רוצים לקבל הצעת מחיר?
Webshuk
היי, אני עופרי 😎
רוצים לשמוע עוד על השירותים שלנו?
דברו איתי!
דילוג לתוכן