קידום אורגני בסושיאל – פייסבוק ואינסטגרם

הרשתות החברתיות, ובעיקר פייסבוק ואינסטגרם הם ערוץ שיווקי מרכזי עבור העסקים ולעסקים מסוימים, חשוב מאוד להשקיע בקידום סושיאל במדיות השונות בכללי, ובפייסבוק ואינסטגרם בפרט. בין אם מדובר בקידום אורגני ברשתות או בקידום ממומן.

מה זה בעצם אומר "קידום בסושיאל"? מה חשוב לדעת על פרסום בפייסבוק? לאילו עסקים זה מתאים? ולמה כדאי להיעזר דווקא בחברת קידום?

 

למה צריך שיווק דיגיטלי בסושיאל

קודם כל, כאשר אנחנו מדברים על פוטנציאל שיווקי והגעה לקהל יעד הרלוונטי לכם – בפייסבוק נוכל למצוא למעלה מ 2.4 מיליארד משתמשים חודשיים שמגיעים מכל קבוצות האוכלוסין, הגילים, המינים והצבעים. אחריה נמצאת אינסטגרם עם כמיליארד משתמשים פעילים באופן חודשי.
כמובן, מדובר בכמות של קהל שאיננו יכולים להתעלם ממנה וישנו סיכוי גדול (עד כדי חסר ספק!) שגם הקהל שלכם נמצא שם. בייחוד אם אתם עסק מתחום ה-B2C (עסק מול לקוח קצה).

 

הרשתות החברתיות מאפשרות לכם להגיע לקהל גולשים ענק, קהל גולשים אקטיבי ורלוונטי, וקהל אשר כנראה משויך לקטגוריית "הצרכנים".
מצד אחד, באמצעות שיווק דיגיטלי ברשתות החברתיות תוכלו להעביר את המסרים השיווקים שלכם באופנים מגוונים ומעניינים ולהגיע אל הלקוחות הפוטנציאליים שלכם בקלות וביעילות.
מצד שני, הרשתות החברתיות מלאות כבר בתכנים פרסומיים. עסקים רבים עושים בהן שימוש ובלתי אפשרי להתעלם מהתחרות כאשר "כולם נמצאים שם כבר".
מצב זה מביא אותנו לשני נושאים: הקידום הממומן, והקידום האורגני.
כאן נדון ביתרונותיו וחשיבותו של הקידום האורגני. לגבי מודעות בגוגל ושיווק במנועי חיפושי, הקדשנו מאמר שונה.

 

תחום השיווק והקידום האורגני בסושיאל נועד לסייע לבעלי העסקים ליהנות מנוכחות ברשתות החברתיות, להעלות את החשיפה, להגדיל את קהל הלקוחות, לחזק את המיתוג של העסק ולהעצים את המעורבות של הגולשים בתכנים שלכם.

 

פרסום בפייסבוק ואינסטגרם – מה אתם מקבלים

שיווק דיגיטלי ברשתות החברתיות מתבצעת בעיקר באמצעות דפי פייסבוק וחשבונות אינסטגרם, זהו המקום בו הצרכנים פוגשים את העסק בצורה ישירה. בפייסבוק, בצורה של דף עסקי ובאינסטגרם, בצורה של פרופיל שמוגדר כאומן/מקצועי. מירב שירותי שיווק וקידום בסושיאל מציעים עזרה גם בהקמה של נכסים דיגיטליים אלו וגם בניהולם השוטף.

היתרון של פרסום בפייסבוק ובאינסטגרם הוא יכולת ההתאמה הגבוהה של התכנים לקהל היעד. לאחר ניתוח של קהל המטרה ופיצוח של הצורה הנכונה לפנות אליו, מתאימים את הפוסטים המיועדים לסטנדרטים של הרשתות החברתיות ולפסיכולוגיית הגולשים. על מנת לעמוד במשימה עלינו להבין את מהות העסק והקהל שאליו אתם פונים, ולפעול בהתאם.

 

קידום דיגיטלי שם דגש על יצירת המעורבות והאינטראקציה עם הגולשים על מנת להעלות את כמות הלייקים, התגובות, השיתופים והחשיפה של העמוד. לצורך כך אנו משתמשים במגוון הכלים שמעניקות לנו רשתות אלו, ועושים שימוש בטקסט, תמונות, ווידאו ואלמנטים שיווקיים נוספים.

 

תהליכי הקידום אינם מנותקים מתהליך מתמיד של ניתוח ופילוח קהל המטרה. ניתוח הרגלי הגלישה של הגולשים ויישום של שיפור מתמיד בתכנים ובדף.

 

מה צריך לדעת על קידום דיגיטלי והפלטפורמות השונות

פייסבוק ואינסטגרם מאפשרות לכם להגיע לקהל ענק, גם בשוק הישראלי וגם בזירה הבינלאומית. אך חשוב לדעת כי לכל אחת מהרשתות ישנו קהל בעל מאפיינים שונים. ראשית כל עלינו להגדיר את הקהל הרלוונטי ולראות היכן אנו פוגשים אותו ומהי השפה השיווקית שבה אנו משתמשים.
אנחנו יכולים להשתמש בפלטפורמות הללו על מנת לבנות את המיתוג העסקי שלנו; להעמיק את מקצועיותנו בעזרת פוסטים מיידעים, לשפר את הנראות באמצעות תמונות יפות ולמשוך את הקהל באמצעות סרטונים מפתים!

לכל אחת מהרשתות החברתיות ישנה צורת התנהלות התואמת לאופי הרשת החברתית:

 

אינסטגרם

אינסטגרם, למשל, היא מעל הכל פלטפורמה לתקשורת ויזואלית באמצעות תמונות וסרטונים. רוב התכנים בה מועברים בגוף התמונה/סרטון וזה גם המקום בו נשים את מירב המיקוד בבואנו לייצר פוסטים.
האינסטגרם גם מכיל קהל שהוא באופן טבעי צעיר יותר. כלל אצבע הנוגע לגילי האינסטגרם הוא בדרך כלל בין 16 ל-45. כמובן שיש יוצאי דופן לכאן ולכאן, אבל כאשר אנחנו מסתכלים על הקהל המירב שמשתמש בפלטפורמה ועל קהל האנשים שיכולים להוות לקוחות פוטנציאליים שלנו – אלו בדרך כלל הגילים.
אינסטגרם מתמקדת בפרופילים (אישיים או עסקיים), בעוקבים וביחסים בין אישיים; בין אדם לאדם, בין עסק לעסק או בין עסק לאדם.

 

פייסבוק

לעומתה, רשת הפייסבוק בדרך כלל משומשת על ידי קהל מבוגר יותר, אך רלוונטי מאוד גם הוא. טווח הגילים של משתמשי הפייסבוק הרלוונטיים נע בין 20 ל-60 – וזאת בגלל שמדובר בפלטפורמה "ישנה" (או ותיקה) יותר וכך גם קהל המשתמשים בה הספיק להתרגל קצת יותר.
מעבר לכך, פייסבוק מתנהלת בצורה מעט שונה: בפייסבוק יש אפשרות לקבוצות שמושכות אנשים שמאוד רלוונטיים לתחום שלנו, בין אם מדובר בלקוחות או בשיתופי פעולה עסקיים. עיקר המהות של פייסבוק נשען על קהילות ועל התפתחות ומעורבות קבוצתית. אנשים ועסקים רבים מנהלים קבוצות, פרטיות ועסקיות כאחד, על מנת לקדם מהלכים ודברים שונים באמצעות פייסבוק.

חשוב להבין את הבדלים אלו על מנת לדעת איך להשתמש נכונה בכל פלטפורמה, לקדם את המטרות שלכם ולממש את הפוטנציאל של כל אחת בצורה מקסימלית.

 

כיצד מתבצע קידום דיגיטלי בסושיאל

תהליך העבודה מתחיל בהתבוננות עמוקה על העסק, מוצריו וקהל לקוחותיו. אנו רוצים לאפיין את הלקוח האידאלי, ובהתאם לכך נוכל לטרגט אותו ברשתות החברתיות בצורה נכונה ולהציג את הפוסטים שלנו למשתמשים הרלוונטיים ביותר. אלו שהכי עתידים להפוך ללקוחות שלנו.
לאחר מחקר של העסק שלנו, של המוצרים, של הקהל האידיאלי ושל הצורה שבה אנחנו רוצים לפנות אליו –נדע לבנות את השפה השיווקית בצורה הנכונה ביותר. אלו הם הדברים הבסיסיים אשר יכתיבו לנו את כל צורת ההתנהלות והכנת התכנים עבור הרשתות החברתיות.

על מנת לנהל את השיווק בפלטפורמות באופן שוטף, ניתן להשתמש ב-Business Manager (שמשמש גם לקידום ממומן) או בכל אחד מהכלים השונים שמציעה פייסבוק או חברת צד ג'. את העיצוב והתכנון של שהפוסטים ניתן לבצע באמצעות אתרים כמו Canva, תוכנות עיצוב ייעודיות או כל אתר אחר המציע עיצוב קל ופשוט מתבניות מוכנות או מאפס.

 

 

חברת שיווק בסושיאל – או לשווק בעצמי?

בשנים האחרונות, קידום אורגני בסושיאל הפך למאתגר יותר וקשה יותר. עקב התחרות המתפתחת והמתגברת, נוצר ביקוש גבוה מאוד לתכנים הכתובים באיכות מירבית ולעיצובים שקופצים החוצה מהמסך ומושכים את הצופים יותר מאחרים!
לכן, בשביל אנשים רבים שאינם מגיעים מתחומי כתיבת התוכן או מעיצוב מקצועי כלשהו (כמו עיצוב אתרים, לדוגמה) – השימוש בחברת קידום לצורת שיווק בפייסבוק ובאינסטגרם הפך לחובה, ולא לאופציה.
ולאו רק בגלל התחרות הרבה והדרישה הגבוהה שנוצרה, אלא גם בעקבות שינויי המדיניות של הרשתות החברתיות. האלגוריתם של פייסבוק ואינסטגרם משתנה ומחדש את עצמו כל הזמן, ועל מנת לקבל דחיפה משמעותית לתוכן שלכם – יש פעולות מסוימות שניתן וצריך לעשות, כל עסק וסוג תוכן לעצמו.
יתר על כך, הפלטפורמות נוטות להעניק תיעדוף נמוך דווקא לתכנים עסקיים, זאת על מנת לאלץ אותם להשתמש בשירותי הפרסום הממומן. ללא הבנה של צורת העבודה של פייסבוק, עסקים עשויים להשקיע זמן ומאמץ רב בתכנים אך לא לזכות לאחוזי חשיפה גבוהים – שלא באשמתם כלל. לכן חשוב מאוד לדעת באיזה אופן אתם מעוניינים לפעול: אם ברצונכם ללמוד ולפתח את הידע שלכם בתחום השיווק כדי לעשות שיווק עצמי, או "ללכת על בטוח" ולהיעזר בחברות קידום מקצועיות המבינות היטב את הפלטפורמות ויודעות כיצד לקדם אתכם בצורה הנכונה.

 

היתרון של סוכנות שיווק דיגיטלי

באמצעות שירות קידום אורגני בסושיאל אתם יכולים לחסוך לעצמכם זמן, משאבים ובסופו של דבר – גם כסף רב. במקום לגשש באפלה ולנסות להבין מדוע ההשקעה שלכם אינה מביאה תוצאות, אתם תיהנו מניסיון, מקצועיות ורלוונטיות מקסימלית מול הלקוחות שלכם.
אצלנו ב-Webshuk, אנחנו מתמחים בבניית תוכנית שיווק מפורטת על פי הצרכים והדרישות שלכם. ראשית, אנחנו נקבע יחד יעדים ומטרות לתהליך השיווק העתידי (לידים, מכירות, צפיות וחשיפה ועוד), משם נמצא את הדרך הנכונה ביותר לשיווק העסק שלכם, בהתאם לתקציב ולתכנים הקיימים. נכין תכנים, טקסטים, תמונות וסרטונים – ונפרסם לקהל הרחב תוך כדי מיקוד יעיל ואיכותי בקהל היעד הרלוונטי והחשוב שלכם.

 

לסיכום

שיווק וקידום בסושיאל הוא דבר קריטי, אך יחד עם זאת מאתגר. בין הסרץ‘ קונסול של גוגל לביזנס מנג‘ר של פייסבוק, לפתיחת חשבונות וניהול שוטף של תכנים – אתם עלולים ללכת לאיבוד.
אתם עשויים למצוא את עצמכם משקיעים תקציבים בפלטפורמות הלא נכונות ומריצים קמפיינים שאינם אפקטיביים. כלומר לא תקבלו את החזר ההשקעה האופטימלי.
אם תשאירו לנו את השיווק בסושיאל – פנו אלינו ואנחנו נביא לכם תוצאות.

חדש בבלוג
הרשמה לניוזלטר

רוצים לקבל עדכונים למייל ברגע שעולה מאמר חדש?

אהבת את המאמר? אולי הוא יעזור לעוד אנשים (:
ווטסאפ
פייסבוק
אימייל
טוויטר
לינקדאין
אולי יעניין אותך לקרוא גם...
דברו איתנו

אם יש לך אתר תדמית או חנות דיגיטלית שלא מרוויחים – אנחנו פה לעזור.
עדיין אין לך אתר כלשהו? אנחנו פה לתקן את זה ;)

אפשר להשאיר פרטים ואנחנו נדאג לך לכל השאר…

למעבר לוואצאפ, הכניסו את מספר הטלפון שלכם (:

רוצים עדכונים למייל כאשר עולה מידע חדש?
מוזמנים להשאיר פרטים ונדאג לעדכן אתכם (:

מעבר לוואצאפ
1
💬 רוצים לקבל הצעת מחיר?
Webshuk
היי, אני עופרי 😎
רוצים לשמוע עוד על השירותים שלנו?
דברו איתי!
דילוג לתוכן