Digital Stores

אתר מסחר – חנות דיגיטלית

חנות דיגיטלית/אתר מסחר

מבחינה טכנית בנייה ועיצוב אתר חנות דיגיטלית היא ’פיס אוף קייק’ ומפתחי האתרים משריצים אתרי חנויות דיגיטליות 24 שעות ביממה במסגרת תעשיית חלומות אשר מבטיחה לכולם להקים חנות דיגיטלית “ולהתחיל ליהנות מכסף קל”.
אך בפועל ישנם מקרים רבים בהם היחידים שעושים כסף קל הם מפתחי האתרים ואלו אשר עוסקים בעיצוב אתרי אינטרנט, אשר יכולים להסתכל במראה ולהיות גאים בכך שבחרו את המקצוע הנכון. ובמקביל החנויות המקוונות אינן נעלמות הן רק מתחלפות….

שלא תבינו לא נכון, אנחנו כן חושבים שאתר חנות דיגיטלית הוא דבר טוב וחשוב. אנו כן מאמינים שיש לחנות דיגיטלית פוטנציאל, אבל אנחנו גם יודעים שמדובר על תחרות קיימת ואתגרים שיווקים. ובשביל להצליח יש צורך באפיון נכון ומדוייק של העסק, בעיצוב אתר מקצועי ומניע לפעולה, ובהבנה נכונה של תהליכי השיווק העתידיים וקידום האתר בגוגל וברשתות.

 

כיצד בונים חנות דיגיטלית מצליחה?

אם חשבתם שתקימו חנות דיגיטלית והלקוחות מייד יתחילו להזרים מכירות כי יש לכם מחירים טובים ומוצרים הנמכרים טוב בחנות שלכם או אפילו באתרים אחרים, זוהי יכולה להיות המחשבה שתביא למבוי סתום. בשביל שחנות דיגיטלית תצליח יש לחשוב בצורה מיתוגית ואסטרטגית, ובאותה הנשימה לחשוב גם על הפרטים הקטנים.

 

להלן כמה דגשים חשובים להקמות חנות דיגיטלית מצליחה:

אפיון העסק והאתר –

הדרך להקמת חנות דיגיטלית מצליחה מתחילה עוד לפני העיצוב, באפיון העסק.
לפני בניית האסטרטגיה למכירה, חשוב לראות מהם המוצרים שאתם מציעים, מה מיוחד בהם מהמתחרים, עבור איזה קהל הם מיועדים; מה התחרות שעומדת בפניכם, מה המתחרים מציעים שיותר טוב; כיצד מתנהלים המתחרים שלכם, איפה ואיך הם מקדמים את עצמם; מה המטרה שלנו בשיווק ומה היעדים שאנחנו רוצים להגיע אליהם.
נשמע כמו שיעור מעצבן ביסודות השיווק אבל… אלו הם בדיוק יסודות השיווק!
זה נכון שאפשר לבנות חנות דיגיטלית גם בלי כל זה; אבל אם נבנה חנות ולא נשווק אותה ולא נמכור… מה עשינו בזה?

רק לאחר שנשאלו כל השאלות ניתן למתג את החנות במטרה להגיע אל הקהל הנכון.

 

שימוש בקישורים פנימיים והנעה לפעולות מכירה –

שימוש נכון בכלים אלו מביא להגדלת אחוזי ההמרה לרכישה בצורה ניכרת. כחלק מקידום אורגני נכון וחוויית משתמש מניעה לפעולה, השימוש בקישורים פנימיים, בעיצוב נוח ונכון, ביצוע אופטימיזציה למהירות גלישה מיטבית… כל אלו תורמים לסיכוי שלקוח ישאיר לכם פרטים או ירכוש מכם מוצר.

הידעתם שאחוזי המרה טובים באינטרנט נחשבים בין 5%-10%?
בגלל ריבוי המשתמשים והגולשים, אם 10 יקנו מתוך כל 100 שיכנסו לאתר – מצבנו נפלא!

בשביל לעשות את זה, זו כבר האומנות של האפיון והעיצוב הנכונים.

 

תכנים מקצועיים –

חנות שרק אומרת לגולש ’תקנה‘ לא תשיג את המטרה. חשוב להשקיע בתכנים מקצועיים אשר מספקים למבקר באתר ערך ויוצרים את האמון המקצועי. המבקר (שהוא גם הלקוח הפוטנציאלי) רוצה להרגיש בחנות הדיגיטלית כאילו הוא נכנס לחנות פיזית ומקבל את השירות המיטבי ביותר שהוא יכול לקבל:
שיסבירו לו מה המוצר, למה כדאי לו לקנות אותו, איך הוא ידע לבחור בין המוצרים הדומים, איך לדעת מה הוא צריך, מה אופן השימוש במוצר, האם יש דברים מיוחדים שחשוב לדעת ועוד…
כל מה שמוכרת חביבה בחנות הייתה אומרת ויודעת – צריך להיות באתר בצורה נוחה ומקצועית.

 

מהירות האתר –

מהירות האתר משחקת תפקיד חשוב, גם בקידום וגם בחוויית המשתמש. כל עיכוב במהירות האתר יכול לגרום לנטישת הלקוח, אפילו בשלבים מתקדמים שבהם הוא רגע אחד לפני סגירת המכירה. אם ממש צעד לפני שהוא מכניס פרטי אשראי ומשלם – העמוד לא נטען טוב, לא נטען מהר, לא נטען במלואו או מראה על חולשה כלשהי שתגרום ללקוח לחשוש לשים את האשראי שלו… הרכישה לא תתבצע וסביר שהלקוח אבד!
לכן חשוב לשים לב לגודל תמונות המוצרים, לסדר הנכון באתר ובכל הליכי בחירת המוצרים, הוספתם לסל, מעבר לרכישה, הוספת מוצרים נלווים, סליקה בטוחה ונוחה, קבלת החשבונית, אישור ההזמנה והעדכון לגבי המוצרים.
חלק מהצעדים ניתן לסדר ולשפר באמצעות אופטימיזציה עמוקה ונכונה לאתר – וחלק מהתכונות צריכות להתבצע עוד בשלב אפיון האתר ולהיות מותאמות לכך.

 

הטמעת כלים שיווקים –

בניית חנות דיגיטלית כוללת את הטמעת הכליים השיווקים אשר יסייעו לכם בבניית רשימת תפוצה של לקוחות לצורך רימרקטינג וקידום מכירות הפונה אל לקוחות חוזרים.
הסוד של שיווק נכון הוא לאפשר ולהזמין את המבקר באתר לעבור בכל הנכסים הדיגיטליים שלנו, מכיוון שיש בהם תוכן איכותי והוא מתעניין בו; ממודעה שעשינו בפייסבוק הוא מגיע לעמוד העסקי שלנו, ממנו הוא קופץ לגוגל לבדוק מי אנחנו ומוצא אותנו תודות לקידום האורגני שעשינו (וכמובן, לכתיבת התוכן האיכותית), משם הוא מגיע לאתר להיות מורשם מהעסק שלנו, באתר הוא קופץ בין הקישורים הפנימיים והתכנים המקצועיים שהכנסנו, משם חזרה לפייסבוק, לאינסטגרם, ליוטיוב… כל הנקודות שהוא יכול לעבור בהן על מנת לקבל את הרושם הנכון לגבינו ובסוף – לבצע מאיתנו רכישה.

 

אבטחה –

היות שברכישה אינטרנטית מעורבים הרבה פרטים אישיים כמו כרטיסי אשראי, כתובות, תעודות זהות ופרטים אישיים; בניית אתר חנות דיגיטלית מחייב שימוש בטכנולוגיות אבטחה אשר יאפשרו לגולש לבצע קנייה בטוחה באמצעות כרטיס אשראי.
חברות מוכרות ומנוסות המנוהלות על ידי מנהל האתר שמוודא באופן שוטף את האבטחה באתר, את יצירת הגיבויים, את ההימנעות מתקיפות – הן האופציות הטובות ביותר לשמירה על אתר בריא ונטול מפגעים.

יתרה מהרגשת הנחת שזה נותן ללקוח המשאיר את פרטיו באתר (חשש שיש לכולנו!), זה גם חוסך מכם התעסקויות משפטיות שעלולות להצטרף למאבק במידה והאתר שלכם נפרץ. התעסקויות משפטיות מאנשים אשר פרטיהם נגנבו, נפרצו, הופצו או שומשו.

 

איך בונים חנות דיגיטלית שמוכרת (והרבה)?

מהאפיון ועד העיצוב, מחוויית המשתמש ועד אבטחת האתר והאחסון שלו בשרת מהיר…
אנחנו פה בשביל להבטיח לכם שהתהליך המורכב של בניית חנות דיגיטלית והתחלת השלב בחיים של הכנסת כסף פאסיבי והגדלת כמות המכירות במאות אחוזים – לא חייב להיות כל כך מפחיד, בעייתי, מסובך להבנה או יקר…

לפרטים נוספים ובדיקת התאמה לחנות דיגיטלית
השאירו פרטים ונדבר! 😉

אהבת את המאמר? אולי הוא יעזור לעוד אנשים (:
ווטסאפ
פייסבוק
אימייל
טוויטר
לינקדאין
אולי יעניין אותך לקרוא גם...

קידום ממומן בגוגל ושיווק במנועי חיפוש

קידום אורגני בגוגל ושיווק במנועי חיפוש

פרסום ממומן בסושיאל – פייסבוק ואינסטגרם

קידום אורגני בסושיאל – פייסבוק ואינסטגרם

אפיון אתרים, עיצוב אתרים והמסביב

אבטחת אתרים – ולמה היא חשובה

אופטימיזציה ומיטוב למהירות האתר

ניהול חנויות דיגיטליות

דומיין – איך לרכוש ומה חשוב לדעת?

אחסון אתר, תחזוקה שוטפת ומסביב

אופטימיזציית SEO לאתרים

צילום קטלוג לחנות דיגיטלית

כתיבת תוכן לאתרים וקידום אורגני

בניית פלטפורמה ואתרים חברתיים

אתר קטלוגי וקטלוג מוצרים

עמוד נחיתה ואתרי עמוד

אתר מסחר – חנות דיגיטלית

אתר תדמית לעסקים

מה, לא נדבר?